Duża cześć tego ciekawego archiwum rodzinnego została przekazana przez Piotra Glądałę do zasobu Archiwum Państwowym w Lublinie w 2014 r. w ramach ogólnopolskiej akcji „Archiwa Rodzinne” Utworzono z niego wówczas zespół archiwalny nr 2537 – Zbiór akt rodzinnych Piotra Glądały. Składają się na niego dokumenty i fotografie dotyczące rodzin: Glądałów, Armatysów, Rudnickich, Krysickich, Majków oraz Wasików.
Archiwum rodzinne Piotra Glądały rozrastało się dzięki jego pasji genealogicznej. Niektóre archiwalia pozyskał od poszczególnych członków spokrewnionych rodzin, część fotografii i dokumentów uratował przed całkowitym ich zniszczeniem. Większość prezentowanych dokumentów znajduje się w dalszym ciągu pod opieką Piotra Glądały. Swoje doświadczenia badawcze poszerza w Lubelskim Towarzystwie Genealogicznym, którego był współzałożycielem oraz pierwszym prezesem w latach 2006-2010. Obecnie prowadzi „Projekt Prosna” mający na celu upowszechnienie wiedzy genealogicznej na Ziemi Wieluńskiej oraz projekt „Mieszkańcy Lubelszczyzny w armii carskiej”, gdzie pełni rolę koordynatora. Od samego początku aktywnie wspiera ideę akcji Archiwa Rodzinne realizowanej przez lubelskie archiwum. Włączył się również jako ambasador projektu „Archiwa Rodzinne Niepodległej” realizowanego w Archiwum Państwowym w Lublinie.
Wspomnienia Jana Rudnickiego ur. 24 czerwca 1886 r. w Kielcach, byłego członka Polskiej Partii Socjalistycznej aresztowanego podczas manifestacji w 1908 r.